ŠTĚTÍN, RIJÁNA, PEENEMÜNDE, BERLÍN

Termín: 27.9. – 29.9.2024

Cena pro zaměstnance a RP bez dotace: 8 880,-

Cena pro zaměstnance ČD CARGO a RP po dotaci: 7 880,- (nebo lze zažádat o příspěvek na rekreaci – zaměstnanec a RP dítě 3 000/osoba  t.j. cena 5 880,- )

Zaměstnanci Správy železnic – 8880,- (pokud by šlo z FKSP, cenu ponížíme o příspěvek

Zaměstnanci ČD – plná cena

(do konce června budu vybírat zálohu 5 000,- Kč)

Cena zahrnuje: 2 x ubytování, 2xpolopenze ve wellness hotelu, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH. Cena nezahrnuje vstupy, místní taxy.

Program zájezdu: 1.den: odjezd brzy ráno, přejezd Polskem, odpoledne zastávka v přístavním Štětíně, procházka historickým centrem, odjezd na ubytování v Miedzyzrojach, nocleh

2.den: výlet na Rujánu:   nejprve zastávka v historickém centru hanzovního Stralsundu. Odtud po novém mostě na Rujánu, největší a nejkrásnější z německých ostrovů se strmými křídovými útesy, písečnými plážemi a lesnatým vnitrozemím. Přes Garz, u kterého jsou zbytky valů slovanského hradiště Korenice, zastávka v Bergenu, Sagardu, kde je největší mohyla na Rujáně. Zastávka u 5 km dlouhého střediska KdF Bad Prora (1936-39) pro 20 tisíc rekreantů. Zastávka u musea v místě výzkumné základny  (1936-45) v Peenemünde  je expozice musea raket, včetně vystavených V-1 i  V-2 (Vergeltungswaffe 2).   Návrat na hotel, nocleh.

3.den: odjezd do Berlína, prohlídka, okružní jízda se zastávkami:  Checkpoint Charlie (v časech rozděleného Berlína hranice mezi sektory USA a SSSR). Berlínská zeď (zbytky) a Göringovo Luftministerium, jedna ze zachovalých staveb z časů Třetí Říše. Poblíž je expozice Trabantů a museum Stasi. Odpoledne zastávka u Braniborské brány s výhledem na hotel Adlon přes Pariser Platz či Reichstag a nové spolkové kancléřství. Po třídě 17.Juni kolem Siegessaule, zámku Charlottenburg. Podvečerní volno u stanice ZOO v Západním Berlíně, Gedächtniskirche, KaDeWe…

K večeru odjezd, zpáteční cesta domů. Návrat domů po půlnoci

 

Pořadatel: Blanka Lomnančiková, 737 433 378,

zvoszostrava@seznam.cz nebo lomnancikova@gmail.com

 

Přihlášky do 20.května 2024.