ŠTĚTÍN, RIJÁNA, PEENEMÜNDE, BERLÍN

Termín: 26.9. – 29.9.2024

Cena pro zaměstnance a RP bez dotace: 9 750,-

Cena pro zaměstnance ČD CARGO a RP po dotaci: 8 750,- (nebo půjde zažádat o příspěvek na rekreaci – zaměstnanec a RP dítě)

Zaměstnancům Správy železnic bude cena ponížena dle možnosti, po uzavření FKSP.

Zaměstnanci ČD – plná cena

(do konce června budu vybírat zálohu 5 000,- Kč)

Cena zahrnuje: 3 x ubytování se snídaní a večeří ve wellness hotelu, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH. Cena nezahrnuje vstupy, místní taxy.

Program zájezdu: 1.den: odjezd ráno, přejezd Polskem, odpoledne zastávka v přístavním Štětíně, procházka historickým centrem, odjezd na ubytování v Miedzyzrojach, nocleh.

2.den: výlet na Rujánu: zastávka v historickém centru hanzovního Stralsundu s radnicí a třemi impozantními chrámy.  Odtud po novém mostě na Rujánu, největší a nejkrásnější z německých ostrovů se strmými křídovými útesy, písečnými plážemi a lesnatým vnitrozemím. V Bergenu, Sagardu, kde je největší mohyla na Rujáně, až na Königsstuhl, strmý křídový mys; příp.  Cap Arkona, kde nad 46 m vysokým mysem vede stezka míjící trosky Jaromírova hradiště se Santovítovou svatyní. Návrat na hotel, nocleh

3.den: Volno, na hotelu, wellness. Pro zájemce výlet na německý ostrov Usedom, kde v místě výzkumné základny (1936-45) v Peenemünde je expozice musea raket, včetně vystavených V-1 i V-2 (Vergeltungswaffe 2).

4.den odjezd do Berlina, prohlídka, okružní jízda se zastávkami:  Checkpoint Charlie (v časech rozděleného Berlína hranice mezi sektory USA a SSSR). Berlínská zeď (zbytky) a Göringovo Luftministerium, jedna ze zachovalých staveb z časů Třetí Říše. Poblíž je expozice Trabantů a museum Stasi.  Německý a Francouzský kostel; projížďka po Třídě Pod lipami, kolem Humboldtovy university.  Ve východním Berlíně je na výběr např.: TV věž u Alexanderplatzu, lze navštívit některé z museí na Museuminsel, dóm, malebná zákoutí v Nikolaiviertel. Odpoledne zastávka u Braniborské brány s výhledem na hotel Adlon přes Pariser Platz či Reichstag a nové spolkové kancléřství. Po třídě 17. Juni kolem Siegessaule, zámku Charlottenburg. Podvečerní volno u stanice ZOO v Západním Berlíně, Gedächtniskirche, KaDeWe…

K večeru odjezd, zpáteční cesta domů. Návrat domů po půlnoci

 

Pořadatel: Blanka Lomnančiková, 737 433 378,

zvoszostrava@seznam.cz nebo lomnancikova@gmail.com

 

 

Přihlášky do 30. dubna 2024.